• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Vystřídají epidemiology v médiích klimatologové?

V době koronakrize bylo fascinující sledovat, jak si necháme zavřít hospody, živnosti, zastavíme velké výrobní podniky, zavřeme hranice, nevycházíme z domů. Umrtvíme veškerou ekonomiku. Všechno snášíme, protože média a vláda vyvolaly v lidech strach, strach o život. Ale to vlastně není nic nového, vyvolání strachu a paniky posloužilo už v minulosti, jen jsme na to pozapomněli.

Bohužel, sucho je hmatatelný problém a je pravděpodobné, že se ihned po odeznění koronakrize do médií opět přihlásí ekologičtí aktivisté se svými alarmistickými zprávami o tom, že jedinou cestou jak zabránit suchu, je boj proti globálnímu oteplování dosažením uhlíkově neutrální společnosti. Poučeni z koronakrize se budou snažit v nás vyvolat strach a výsledky jejich výzkumů budou mít mnohem větší razanci než v minulosti. Ledovce začnou tát ještě rychleji, zmizí pláže, kam jezdíme na dovolenou, a buď se všichni utopíme, nebo celá planeta shoří. Možná obojí najednou. Někteří vědci si budou tak jako v minulosti stoupat v symbolické oprátce na kostku tajícího ledu a jiní bivakovat v korunách šumavských smrků, aby zdůraznili přesvědčivost svého vědeckého bádání. A přitom stačí tak málo: dát peníze na další výzkumy, dát více peníz na záchranu planety. Místo epidemiologů se před média postaví klimatologové z IPCC se svými katastrofickými vizemi. Možná se dočkáme i celodenního speciálu České televize ke klimatické změně.

A všichni dohromady budou mít podporu a zastání v současné Evropské komisi, která na boj s CO2 již vyčlenila miliardy fiktivních, ještě nenatištěných eur. Z Bruselu již tryskají nápady, co zdražit, co omezit a jak usměrnit, resp. řídit naše životy pro záchranu planety. Pamatujete, jak do již koronapandemií uzavřeného Evropského parlamentu dostala propustku Greta Thunberg, aby mohla promluvit k zeleným poslancům? Zapomněli jsme, že ještě minulý rok tato nemocná dívka nadávala světovým lídrům a předním byznysmenům v OSN a v Davosu a oni jí za to tleskali? Zapomněli jsme, jak lidé propadali „klimatickému žalu“ a ženy odmítaly rodit děti, protože plození dětí zvyšuje uhlíkovou stopu? Taková má být budoucnost našeho světa?

Bude to velká výzva pro pracovníky médií, aby po koronakrizi nenaskakovali ekoaktivistům a aktivistickým vědcům na jejich mediálně svůdné vábničky, resp. nešířili poplašné zprávy. Bude to pro média složitý úkol i proto, že ve zkoumání globálního oteplování a v boji proti klimatické změně se točí opravdu velké peníze.

www.NeviditelnyPes.cz, 15. 5. 2020