• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Babiš by květiny na Národní třídě klást neměl

Do kin přišel dlouho avizovaný film Davida Mrnky MILADA. I když všichni ten příběh známe a víme, jak skončí, je to film poučný a jde z něj mráz po zádech. Když jsem ho sledoval, myslel jsem na tři věci:

 1. Film MILADA by měli vidět všichni studenti, od deseti let počínaje. Film nám ve zkratce představí nacistickou a komunistickou minulost naší země, až z toho mrazí.

 2. Na film by měli povinně také jít všichni členové KSČM, resp. i bývalí členové KSČ. Ne snad, že by současní komunisté chtěli zavádět podobné praktiky, ale proto, že se ke jménu a tím k odkazu komunismu strana hlásí.

 3. Film MILADA byl uveden do distribuce krátce před výročím 17. listopadu a já si uvědomil, že Andrej Babiš pravděpodobně opět půjde klást květiny k pomníku na Národní třídě.

Ve svém vlastním životopise o Listopadu 89 Babiš píše, že „v Maroku (kde pracoval od roku 1985) jsem byl i v době sametové revoluce a ani jsme pořádně nevěděli, co se dělo u nás doma“.

Další věta z jeho životopisu zní: “Moje matka…. celý život bojovala za to, aby její děti v životě uspěly. Nechala se proto dokonce zaměstnat v Ústavu marxismu-leninismu a docílila toho, že mě vzali do KSS.“

Každý, kdo žil za komunismu, přeci ví, co to znamenalo „žít od roku 1961 v Paříži, kde jsem začal chodit do školy“, „vycestovat v září 1969 do Ženevy“, „jezdit o prázdninách za rodiči do Švýcarska“, nebo v sedmdesátých letech jako prezident mezinárodní studentské organizace „pracovat na brigádách dvakrát ve Francii a jednou v Belgii“. Kurzívou jsou citace z Babišova vlastního životopisu.

Ve svých veřejných politických projevech nenechá Andrej Babiš na posledních dvaceti pěti letech nit suchou. Matrix a Palermo. Současnou povolební situaci komentuje: „Opět se potvrzuje, že systém, který tu fungoval dvacet pět let, se brání a jen tak snadno se nevzdá.“ Je sice pravda, že on osobně během těch posledních dvaceti pěti let pohádkově zbohatl, ale to, jak víme, pouze poctivě, vlastní pílí a korupčnímu systému navzdory.

Problém je, že tím, jak Andrej Babiš vlastní média, nemá mu kdo připomenout, že revoluci v roce 1989 jsme dělali právě proti podobným oportunistům, kteří byli v komunistické straně jen pro vlastní prospěch, a také proti těm, kteří třeba nic nepodepsali, ale ekonomické StB pravidelně referovali. Kdo komu revoluci ukradl? Babiš nám, nebo my jemu?

Asi se to nestane, ale místo kladení květin na Národní třídě by měl jít Andrej Babiš na film MILADA. V pátek 17. listopadu ho hrají vedle Průhonic v multikině Cinemas v Hostivaři od 20.00 hod.

www.NeviditelnyPes.cz, 17. 11. 2017

Pozn.: Autor byl na všech demonstracích pořádaných opozicí v Praze v letech 1988 a 1989 a má zcela jasno, proti komu se tehdy demonstrovalo.