• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »
«2015»

Ad.: Útok na talentované děti ze střední třídy, Echo č. 49

Lenka Zlámalová precizně popsala problematiku složitosti inkluze lehce mentálně retardovaných dětí. Ostatně, v diskusním Salonu učitelka Martina Vondrová řekla pregnantně to, co ví každý kantor: jedno mentálně retardované dítě dokáže zničit celou třídu.

Poté, co se v lednu 2015 k inkluzi negativně vyjádřil prezident Zeman, strhl se obvyklý mediální masakr, kdy protizemanovští a v tomto případu také proinkluzní aktivisté mírně pootočili Zemanova slova, zaměnili mentálně retardované za tělesně postižené a další „Zemanův skandál“ byl na světě.

Touto mediální vlnou byla připravena půda pro schválení příslušné novely zákona, protože kdo by se vyslovil či hlasoval proti, postavil by se na stranu zpátečnictví a hanebnosti. Bohužel, jak mám rád Echo24, ve věci inkluze jeho redaktoři selhali. Texty Filipa Nachtmanna a Jana Kálala k této kauze se hemží slovy jako nehoráznost či skandál a nekriticky citují intelektuály a rektory, kteří Zemana odsuzují.

Již od počátku existence časopisu Echo24 jsem jeho pravidelným čtenářem a předplatitelem, neshoduji se však s redakcí na totálním odsudku všeho, co Miloš Zeman dělá. Problematika inkluze je typickým příkladem toho, že je potřeba se nad Zemanovými slovy nejprve zamyslet a až poté ho dehonestovat.

Echo24, 11. prosince 2015