• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Kopnout si do Trumpa

Překvapuje mne, kolik i rádoby pravicových českých komentátorů považuje za nutné kopnout si do odcházejícího prezidenta Trumpa. Několikahodinové obsazení Kapitolu demonstranty je jistě odsouzeníhodné a za nového amerického vedení se pravděpodobně již nikdy nevyšetří, jak je možné, že mezi Trumpovými příznivci v Kapitolu bylo mnoho aktivistů a voličů demokratů, kteří údajně „dokumentovali násilí“.

Nechci situaci zlehčovat, ale videozáběry, které obletěly svět, spíše připomínaly návštěvu školního výletu než pokus o státní převrat. Jakkoli největšími škodami na majetku Kapitolu byly rozházené papíry v několika kancelářích, celý incident má i pět obětí na životech, kdy oběti z řad demonstrantů zahynuly střelbou ochranky.

Snad proto, že hnutí Black Lives Matter podpořilo ve volbách Bidena, je velký rozdíl mezi mrtvými z Kapitolu a smrtí „něžného obra Floyda“ (přeloženo „násilníka a feťáka, který v době zatýkání platil falešnou bankovkou“). Jeho smrt z rukou policie odstartovala nejen vznik hnutí BLM, ale i několikaměsíční drancování obchodních čtvrtí a obsazování celých center měst samozvanými BLM aktivisty, což mělo za následek několikanásobně více obětí na životech, než události v Kapitolu.

Copak jsme zapomněli, jak liberálně levicová americká média, kterých je dnes bohužel v USA naprostá většina, od počátku Trumpova zvolení skandalizovala každý jeho krok, každé jeho vyjádření a jeho oponenti ho celé čtyři roky vyšetřovali za údajné ruské manipulování voleb, které se nikdy ani náznakem neprokázalo? Ano, Trump byl mnohdy sebestředný či excentrický, ale přitom byl objektivně úspěšný president. Až do koronakrize americká ekonomika rostla, pomohl sjednat řadu dříve nepředstavitelných mírových smluv na Blízkém východě a úspěšně se postavil neférovému obchodnímu a technologickému rozpínání Číny.

Jakkoli se americká média, vedení Demokratické strany a technologičtí giganti vypínající Trumpovy účty na sociálních sítích snaží vymazat jeho jméno z historie, obávám se, že to, co se dnes v USA děje, bude mnohem problematičtější než Trumpova doba.

Psáno pro Deník.cz

www.NeviditelnyPes.cz, 28. 1. 2021