• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Ad.: Nervy napjaté k prasknutí, Daniel Kaiser Echo 18.3.t.r.

Daniel Kaiser peskuje opozici za „téměř mlčení“ k současnému prodlužování uzavírání státu, ale jako opoziční politik nesouhlasím. Jakákoliv kritika vlády za uzávěry či naopak volání po otevírání společnosti narazí na hlasité žurnalisty, kteří stojí na opačné názorové straně než Daniel Kaiser.

Tak, jak je rozdělena společnost, tak jsou rozdělena i média a bohužel, názory redakcí ECHO nebo REFLEX jsou ve výrazné menšině. Všichni vidí, že se většina tištěných médií předhání ve strašení s Českou televizí a mnoha internetovými servery. Čím větší tragédie v titulku, tím více prokliků! Jde to až do takových absurdit, že například profesor Flégr se netají tím, že strašením "mrazáky mrtvol v ulicích" zachraňuje tisíce životů. Nejde o to, že bych se bál jít proti proudu, ale protiargument proti otevírání zní: "A co když se kvůli vám někdo nakazí a zemře! Vezmete si to na svědomí?" A nebo: "Jděte to říct těm doktorům a sestřičkám na JIPky, kde díky kvůli vám umírají lidé!" Jsme jako politici zvyklí na jakoukoli kritiku, ale aby „kvůli nám umírali lidé“, vůči takovým argumentačním faulům jsme bezbranní, a proto téměř mlčíme.

Týdeník ECHO, 8. dubna 2021